Unity okulistyczne w wersji mini – idealne do niewielkich gabinetów

Kategoria: Blog

Podstawowym elementem wyposażenia każdego gabinetu okulistycznego powinien być odpowiednio dobrany do potrzeb lekarza unit okulistyczny. W naszej ofercie znajdą Państwa bardzo dużo modelu unitów okulistycznych, od różnych producentów. Sprzedajemy produkty firmy Meccanottica Mazza, unity firmy CSO, ale także unity okulistyczne własnej produkcji. Jednym z nich jest kompaktowy unit okulistyczny MINI. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu dokładniej opisujemy ten produkt. Wskazujemy, jakie ma funkcje oraz w jakich gabinetach najlepiej się sprawdzi.

Jakie funkcje w gabinecie pełni unit okulistyczny?

Zanim jednak przejdziemy do dokładniejszego opisania oferowanego przez nas unitu okulistycznego MINI, najpierw wskażemy, dlaczego w ogóle ten element wyposażenia gabinetu okulistycznego jest tak bardzo ważny. Unity okulistyczne są tak bardzo ważne, ponieważ tworzą kompleksowe stanowisko do diagnostyki przyjmowanego pacjenta. Każdy unit składa się z mającego możliwość łatwego i szybkiego obracania i rozkładania wygodnego fotela, specjalistycznego, zazwyczaj wzbogaconego o szufladkę, w której można przechowywać niezbędne akcesoria, blatu oraz z uchwytu do którego można podłączyć np. rzutnik lub oftalmoskop. W zależności od modelu unitu, może on mieć także dodatkowe opcje, jak np. ramię foroptera. A jak na tle standardowych, pełnowymiarowych unitów okulistycznych sprawdzają się oferowane przez nas unity MINI?

Unity Poland Optical MINI rozwiązaniem w  niewielkich gabinetach okulistycznych

Dokładnie tak. Unity okulistyczne MINI zostały zaprojektowane i stworzone z myślą o niewielkich gabinetach okulistycznych, w których nie ma miejsca na to, że zastosować unit okulistyczny o standardowych rozmiarach. Unity MINI mają niewiele ponad metr szerokości i metr długości. Ich podnoszone elektrycznie siedziska obite są wytrzymałym i łatwym do utrzymania w czystości skajem, który może mieć dowolny kolor z palety wzorników RAL i ICA. Oprócz tego zawiera zwiększający wygodę pacjenta podnóżek oraz może mieć dołączone podłokietniki. Każdy unit MINI składa się z wygodnej bazy, blatu roboczego na 2 urządzenia oraz z systemu mocowania lub półki na rzutnik. Istnieje także możliwość dodatkowego wyposażenia unitu w ramię foroptera oraz w lampkę halogenową.

Blat w unitach okulistycznych MINI jest nieprzesuwny, tylko przymocowany rękojeścią z boku korpusu. Wyposażony jest w gniazdko elektryczne o napięciu 230 V. Obsługa unitu odbywa się z zastosowaniem wygodnego, znajdującego się na blacie unitu panelu. Wybranie unitu okulistycznego MINI pozwoli znacznie zwiększyć wygodę przeprowadzania badań okulistycznych nawet w najmniejszych gabinetach. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących oferowanego przez nas sprzętu, zachęcamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta.