Bezpieczne – bezkontaktowe badanie wzroku zdalnie obsługiwanymi urządzeniami marki NIDEK

Kategoria: Blog

Autorefrakto / kreatometr ARK-F zapewnia szybki, bezkontaktowy a dzięki temu bezpieczny przebieg badania.

Wystarczy jedynie umieścić brodę na podbródku, a nowa kamera firmy NIDEK automatycznie wykrywa pozycję oczu i rozpoczyna pomiar bez potrzeby naciskania jakiegokolwiek przycisku. Przyjazny głos lektora ułatwia płynny przebieg pomiaru bez potrzeby udziału osoby obsługującej.

Przebieg badania kierowanego głosem:


Przeprowadź badanie z użyciem tabletu lub bezprzewodowego kontrolera

Dostępne są również nowo zaprojektowany pilot sterujący oraz oprogramowanie do tabletu sterującego, co jeszcze bardziej zwiększa swobodę operatora i bezpieczeństwo badania.
Manualna obsługa przy pomocy dużego, 7-calowego ekranu dotykowego może odbywać się przy zachowaniu bezpiecznej odległości od pacjenta dzięki możliwości dowolnego przesuwania i obracania modułu. Naprowadzenie odbywa się w prosty sposób poprzez naciśnięcie odpowiedniej ikony na ekranie. Wyraźne, czytelne ikony zapewniają intuicyjną obsługę.

 

Więcej informacji o nowych produktach NIDEK:
Autorefrakto/keratometr NIDEK ARK-F
Autorefraktometr NIDEK AR-F

TS-610 jest wolno stojącym, kompaktowym systemem refrakcyjnym do badania refrakcji subiektywnej.

Podobnie jak TS-310 jest połączeniem foroptera i wyświetlacza optotypów z tym, że ten model zawiera w sobie najnowszy i najbardziej rozbudowany foropter firmy NIDEK RT-6100. Jest więc to ekskluzywna wersja tego systemu.

Kolorowy ekran dotykowy LCD można odłączyć od urządzenia, by sterować nim nawet z kilkumetrowej odległości. Wyświetlacz o przekątnej 10,4 cala wyświetla komplet informacji, w tym optotypy do bliży, wykresy refrakcyjne, ilustracje oka, obrazy wizualne oglądane przez osłabione oczy, podsumowanie z OPDScan III i siatkę Amslera.

Oprócz ergonomii wynikającej z kompaktowych rozmiarów, TS-310 / TS-610 ma do zaoferowania szereg praktycznych funkcji. Te same optotypy wysokiej rozdzielczości używane są do badania widzenia bliskiego i dalekiego, pozwalając na przełączenie między trybami jednym przyciskiem intuicyjnego panelu. Pomiar wrażliwości na kontrast pomoże precyzyjnie określić jakość widzenia, a wbudowana drukarka ułatwi wytłumaczenie wyników badanym.

Więcej informacji o nowych produktach NIDEK:
System refrakcyjny NIDEK TS-610
System refrakcyjny NIDEK TS-310

Systemy refrakcyjne serii TS stanowią funkcjonalne połączenie najwyższej klasy foroptera z kompaktowym wyświetlaczem optotypów. Dzięki nowatorskiej konstrukcji i niewielkim gabarytom precyzyjne badanie refrakcji może zostać przeprowadzone w dowolnym miejscu – nawet przy blacie biurka, a dzięki możliwości zdalnego sterowania urządzeniem, badanie jest bezpieczne zarówno dla pacjenta, jak i optometrysty.