Czy tonometry działają w sposób bezkontaktowy?

Kategoria: Blog

badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego

Tonometr jest urządzeniem mierzącym ciśnienie wewnątrzgałkowe w oku. Dlaczego dokładnie jest to niezbędne, a także czy takie urządzenia mogą działać w sposób bezdotykowy? Serdecznie zachęcamy do lektury i poznania szczegółów w tym zakresie.

W jakim celu pomiar ciśnienia gałki ocznej?

Mierzenie ciśnienia gałki ocznej to jak się okazuje jeden z podstawowych elementów, jeśli chodzi o diagnozowanie jaskry. Ta ostatnia jest jedną z chorób, które na całym świecie dotykają nawet 80 mln osób i nieleczona może doprowadzić do całkowitej ślepoty. Zbyt wysokie ciśnienie może wskazywać także na stan zapalny, przesuszenie, a także być rezultatem przyjmowania niektórych farmaceutyków. Natomiast zbyt niskie może wynikać z cukrzycy, urazów oraz stanów zapalnych toczących się w naczyniówce oka.

Tonometr bezdotykowy? To możliwe!

Jak wiemy, do badania ciśnienia gałki ocznej niezbędne jest odpowiednie urządzenie, jakim jest tonometr. Okazuje się też, że cała procedura może być wykonywana przy użyciu sprzętu działającego całkowicie bezdotykowo. Tonometr bezdotykowy daje możliwość wykonania szybkiego i precyzyjnego pomiaru, w sposób bardzo komfortowy dla pacjenta. Dzięki takiemu działaniu oraz technologii „air puff” nie ma też konieczności sterylizowania takiego sprzętu, co zmniejsza koszty jego użytkowania w gabinecie okulistycznym. Bezdotykowe tonometry posiadamy również w naszej sprzedaży.

Pozostałe zalety tonometrów bezdotykowych

Niewątpliwą zaletą wynikającą ze stosowania takiego sprzętu jest to, że nie trzeba podawać pacjentowi znieczulenia, aby dokonać pomiaru. Całość odbywa się bowiem tylko dzięki sprężonemu powietrzu, co nie jest dla pacjenta niekomfortowe.

Jak widać sprawdzenie ciśnienia gałki ocznej jest możliwe i pozwalają na to nowoczesne urządzenia bezdotykowe. Posiadamy je również w naszym asortymencie, obok tradycyjnych tonometrów aplanacyjnych, które oczywiście również mają określone zalety. Aby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie, serdecznie zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.