Jak działają gonioskopy automatyczne?

Kategoria: Blog

gonioskopia

Gonioskop jest urządzeniem przeznaczonym do badania kąta przesączania rogówkowo-tęczówkowego. Jaki jest cel sprawdzania tego parametru, a także jak dokładnie działają urządzenia przeznaczone do takiej diagnostyki? Serdecznie zachęcamy do lektury oraz poznania szczegółów jeśli chodzi o tak innowacyjny sprzęt.

Jakie są główne wskazania do przeprowadzenia gonioskopii?

Wskazaniem do przeprowadzenia takiego badania jest przede wszystkim diagnostyka jaskry oraz nadciśnienia oka, a także różnego rodzaju urazy gałki ocznej. Procedurę przeprowadza się także wtedy, gdy z innych powodów mogło dojść do uszkodzenia struktur w zakresie kąta przesączania.

Jak dokładnie działa nowoczesny gonioskop automatyczny?

Do przeprowadzania takiego badania używa się urządzenia zwanego gonioskopem, który jest bardzo zaawansowanym sprzętem, działającym w innowacyjny sposób. Gonioskop automatyczny NIDEK GS-1 posiada układ optyczny, który obraca się oraz rejestruje zdjęcia po to, aby udokumentować w pełni strukturę kąta przesączania rogówkowo-tęczówkowego. Co istotne, podczas badania każdy obszar jest przechwytywany w aż 17 ogniskach, co finalnie pozwala na automatyczne zestawienie obrazów i stworzenie całego kąta w 360 stopniach. Wszystko to – jak wspomnieliśmy – automatycznie, a przez to maksymalnie precyzyjnie.

Ważną zasadą działania takiego sprzętu jest dodatkowo to, że badanie odbywa się dzięki połączeniu żelowemu, co gwarantuje pacjentowi wysoki komfort podczas całej procedury. Natomiast kluczową zaletą dla samych okulistów jest fakt, że takie urządzenie zapamiętuje dane i to bez wymogu podłączania do komputera. Daje to możliwość bardzo wygodnego zarządzania pacjentami oraz powrotu do informacji uzyskanych wcześniej.

Jak widać zasada działania gonioskopów automatycznych doskonale wskazuje, jak bardzo nowoczesne są to urządzenia oraz że diagnostyka przy ich użyciu jest naprawdę niezawodna. Urządzenia z tej kategorii produktów posiadamy również w naszej ofercie, dlatego też serdecznie zachęcamy do jej sprawdzenia.