Foropter automatyczny a manualny – porównanie

Kategoria: Blog

Czym różnią się foroptery automatyczne od manualnych? Jakie są zalety tego typu urządzeń oraz co przemawia za wyborem każdego z nich? Zachęcamy do lektury.

Foroptery to urządzenia okulistyczne, dzięki którym można w sposób precyzyjny dokonywać pomiarów wad wzroku, są więc absolutnie niezbędne do przeprowadzania czynności diagnostycznych. Obecnie w sprzedaży dostępne są warianty automatyczne oraz manualne, które oczywiście się od siebie różnią. Czym dokładnie? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Charakterystyka foropterów manualnych

Foroptery manualne wciąż są dość często użytkowane w gabinetach okulistycznych. Takie urządzenie jest wyposażone w zestaw soczewek ujemnych oraz dodatnich, a także w soczewki cylindryczne i pokrętło. Wymiana soczewek przebiega jednak manualnie, stąd też nazwa tego typu urządzeń.

Charakterystyka foropterów automatycznych

Automatyczne urządzenie w praktyce nie wymaga tego, aby ręcznie wymieniać soczewki, dzięki czemu czynności diagnostyczne są jeszcze szybsze. Aby było to możliwe, sprzęt posiada zaawansowane podzespoły cyfrowe sprawiające, że pomiar zawsze jest wiarygodny. Warto wspomnieć również o wygodzie działania, gdyż potrzeba naprawdę niewiele, aby nauczyć się obsługi. Foropter automatyczny jest więc doskonałym wyposażeniem każdego, nowoczesnego gabinetu okulistycznego.

Porównanie urządzeń

Jak doskonale widać, pomimo takiej samej funkcji, sprzęty te znacząco różnią się między sobą pod względem budowy oraz sposobu przeprowadzenia badania. Każdy z nich ma oczywiście swoje zalety, przy czym to foroptery automatyczne są nowocześniejsze i gwarantują precyzyjne wyniki. Za manualnymi wciąż przemawia natomiast niższa cena, która wynika z mniej skomplikowanej zasady działania.

Na które urządzenie warto się więc zdecydować? Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych preferencji, a także od tego, jakiej klasy urządzenia mają być zastosowane w takiej placówce.

Nowoczesne foroptery automatyczne to urządzenia, które dostępne są także w naszej ofercie. Proponujemy dodatkowo nowoczesne systemy refrakcyjne oraz inne urządzenia okulistyczne, pozwalające na wyposażenie gabinetu oraz niezawodne diagnozowanie wad wzroku.