Z czego składa się unit okulistyczny?

Kategoria: Blog

budowę

Diagnostyka wzroku wymaga profesjonalnego sprzętu, który zapewni nam jak najbardziej precyzyjne wyniki. W dzisiejszych czasach istnieje wiele urządzeń wykorzystywanych do badania oczu, lecz jak je rozmieścić w gabinecie, by był on praktyczny? Dobrym rozwiązaniem jest unit okulistyczny. Czym jest i z czego się on składa?

Unit okulistyczny

Jest to stanowisko diagnostyczne, służące do badania wad wzroku. Unit okulistyczny jest typem mebla o maksymalnej funkcjonalności w ograniczonej miejscowo przestrzeni. Pozwala na przeprowadzanie badań w komfortowych warunkach. Na unicie okulistycznym można umieścić sprzęt optyczny, służący m.in. do diagnozowania u pacjentów nadwzroczności, krótkowzroczności czy astygmatyzmu, a także do sprawdzenia ostrości jego wzroku. Wygodny, regulowany fotel, który jest częścią unitu, pozwala na sprawne przeprowadzenie badania okulistycznego zarówno u dziecka, jak i osoby dorosłej.

Z czego składa się unit okulistyczny?

Unit okulistyczny jest kompatybilnym stanowiskiem, ułatwiającym pracę lekarzom okulistom. Jest zbudowany z kilku części, które są ze sobą spójnie połączone, zajmując tym samym mało miejsca w pomieszczeniu. Łatwość w przemieszczaniu tego stanowiska usprawnia wykonywanie badań przy jednoczesnej dbałości o zachowanie przestrzenności gabinetu lekarskiego. Jest to szczególnie ważne ułatwienie w przypadku osób niepełnosprawnych.

W skład unitu okulistycznego wchodzi:

• Przesuwny lub nieprzesuwny blat z miejscem na sprzęt optyczny, z możliwością blokowania go w dowolnym miejscu i regulacji jego wysokości;
• konsola panelu sterującego;
• podnoszony fotel z podnóżkiem oraz podłokietnikami;
• gniazdo napięciowe do zasilania lampy szczelinowej;
• gniazdo zasilające;
• lampka halogenowa z opcją regulacji natężenia światła;
• opcjonalnie: ramię foroptera oraz szuflada na kasetę szkieł próbnych.

 

Unit okulistyczny jest do nabycia w różnych kolorach, co pozwala połączyć jego funkcjonalność z estetyką wnętrza gabinetu. Obicie foteli również może mieć różne kolory, dzięki czemu mamy jeszcze większą możliwość wyboru.