Jakie są możliwości profesjonalnych dioptromierzy?

Kategoria: Blog

badanie wzroku

Dioptromierz to jedno z najważniejszych elementów wyposażenia każdej pracowni optycznej. Bez tego typu urządzeń nie byłoby możliwe np. zmierzenie mocy czołowej soczewek okularowych i wyznaczenie środków optycznych w soczewkach. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu Poland Optical dokładniej opisujemy, czym są dioptromierze i dlaczego urządzenia te pełnią tak ważną rolę w pracowniach optycznych.

W jakich zadaniach wykorzystuje się dioptromierze?

Celem wykorzystania dioptromierzy w pracowniach optycznych jest dokonywanie dokładnych pomiarów zdolności skupiających soczewek okularowych i korekcyjnych. Urządzenia to zostały wiec stworzone do sprawdzania właściwości dioptrycznych okularów i soczewek korekcyjnych. Wykorzystanie dioptromierza umożliwia specjalistom wykonanie precyzyjnych czynności podczas obróbki i przygotowywania szkieł do zamontowania w oprawkach okularowych. Dużym atutem nowoczesnych dioptromierzy jest to, że są one w pełni skomputeryzowane, dzięki czemu ich wykorzystanie podczas tworzenia okularów czy soczek korekcyjnych jest łatwe, ponieważ obsługa tych urządzeń jest intuicyjna.

Oferta dioptromierzy w Poland Optical

W ofercie Poland Optical znajdują się dioptromierze NIDEK. Urządzenia to są najbardziej cenione na rynku i mają wszystkie najważniejsze funkcje, które ułatwiają z nich korzystanie na co dzień do wykonywania bieżących zadań. Są w nich m.in. zastosowane zaawansowane funkcje pomiarowe, a sterowanie nimi odbywa się przy użyciu dużych, ruchomych monitorów dotykowych.

Dioptromierze NIDEK modelu LM-7 występują w dwóch wersjach: z drukarką lub bez drukarki.  Możliwości takiego sprzętu są bardzo duże. Umożliwia on wykonanie pomiarów soczewek w 108 wielokrotnych punktach. Dzięki temu przeprowadzone pomiary są bardzo dokładne i w pełni wiarygodne. Poza możliwością szybkiego wykrywania zmian w sile refrakcji soczewek, dioptromierze NIDEK są w stanie automatycznie odczytać wybór stron  w soczewkach oraz automatycznie zmienić wykorzystywany tryb pomiarów po wykryciu soczewki progresywnej.