Dlaczego warto chodzić do dobrego optyka?

Kategoria: Blog

Dobry salon optyczny

Osoby noszące okulary z reguły raz na jakiś czas muszą je wymieniać. Zdarza się, że zmienia się ich wada wzroku, okulary psują się lub po prostu… znudziły im się stare oprawki. Wtedy czeka ich wizyta u optyka, który wykona dla nich nową parę okularów. Wiele osób kieruje się tylko cenami oprawek i usług w salonie optycznym. Jest to błąd. Szukając firmy, która wykona dla nas nowe okulary warto poznać kilka opinii o niej i wybrać tę, która cieszy się niepodważalną renomą. Dlaczego?

Chodzi o nasze zdrowie!

Wybierając dobry salon optyczny możemy być pewni, że wykona on swoje zadanie rzetelnie i dokładnie. Niestety niektóre salony obrabiając szkła, które mają być wstawione w oprawki oszukuje swoich klientów, wybierając szkła niskiej jakości, a do tego przygotowując je do wstawienia niechlujnie i niecierpliwie. Skutkuje to okularami, które nie będą dokładnie odwzorowywały zaleceń z recepty. A to z koeli przekłada się na komfort widzenia osoby, która będzie je nosiła. Wyprodukowanie okularów to bardzo precyzyjna praca, wymagająca sporego doświadczenia. Salony, które goni termin i obsługują swoich klientów „masowo”, niestety nie są wstanie zapewnić odpowiedniej jakości usług.

Dobrze wykonany produkt

Pośpiesznie i niedokładnie wykonana usługa to również… niskiej jakości produkt. Najlepsi optycy inwestują w dobry i nowoczesny automat szlifierski, dzięki któremu szkła są idealnie dopasowane do oprawek. Samo osadzenie szkieł również wymaga precyzji. W wypadku oprawek z tworzywa (które niekiedy kosztują bardzo dużo!) wymaga to ich podgrzania, by były nieco bardziej elastyczne. Przegrzanie oprawek może poskutkować zmianą ich kształtu. Jeśli zaś chodzi o same oprawki, w najlepszych salonach optycznych pracują specjaliści z doświadczeniem, którzy są w stanie pomóc klientom wybrać oprawki najlepiej pasujące do ich rysów twarzy i typu urody. Kiepskie salony chcą sprzedać jak najdroższe modele oprawek, nie interesując się tym, jak klient w nich wygląda, a tym bardziej  jak się w nich czuje.